בלה איטליה -טיול משפחתי בצפון איטליה, האגמים גארדה ומאג'ורה

זהו סיפור הטיול המשפחתי שלנו לצפון איטליה, טיול שעשינו בקיץ 2015 באגם גארדה ואגם מאג'ורה. 11 ימים שלמים של טיול. שילוב של נופים, אגמים, עיירות ציוריות. הרבה פיצה, פסטה וגלידה. שילוב בין אגם תיירותי מאוד עם הרבה אטרקציות לילדים ואגם קצת פחות תיירותי עם נופים נהדרים ! וטעימה משוויץ. את סיפור הטיול פרסמתי בפורום משפחות "למטייל" ועכשו העברתי לבלוג.

מנהלות :

יצאנו משפחה עם שני ילדים בגילאי 13 ו 10 בסוף אוגוסט ל-11 ימי טיול.

הטיול כלל שני כוכבים : אגם גארדה  ואגם מאג'ורה.

חלוקה של : 7 לילות בגארדה ו 3 לילות במאג'ורה. בדיעבד הייתי מוסיפה ימים לאגם מאג'ורה שהנופים בו יפים יותר בעיני. מצד שני באגם גארדה יש יותר פעילויות לילדים ונוער.

לינה : באגם גארדה בדירה באזור הדרום מזרחי במיקום מצוין בין הגארדה-לנד לפארק המים ועולם הקולנוע , קרוב לכביש הראשי . RESIDENZA ORCHIDEE הזמנה דרך בוקינג. דירה דו מפלסית עם בריכת שחייה לכל המתחם. הדירה עצמה היא גדולה עם מטבח. הילדים ישנו בקומה למעלה.

במאג'ורה במלון בבאוונו –במלון HOTEL AZALEA גם מיקום מצוין מבחינתנו. חדר משפחה.

טיסות : אל-על למילאנו.

מתחילים…

חלק א' אגם גארדה

יום 1 – התארגנות

יצאנו בטיסת אל-על השכם בבוקר למילאנו, בשדה התעופה לקחנו אוטו מ-SIXT, קיבלנו רנו  מגאן סטשיין דיזל שחסכה לנו הרבה דלק.

יצאנו הישר לכיוון גארדה ואת היום הראשון בילינו בהתמקמות, בריכה של הצימר, סופר ופיצה ראשונה באיטליה.

יום 2- מונטה באלדו , מלצסינה לאזיסה.

יום הראשון לטיול – קמנו בבוקר והאצתי בכולם להזדרז על מנת להספיק להגיע בזמן למונטה באלדו לפני התורים. למרות הניסיונות הגענו למונטה באלדו רק ב1030. למעלה על ההר היה מעונן, לקחנו צ'אנס והחלטנו לעלות.  החניון התת-קרקעי כבר היה מלא והמשכנו לחניון רחוק יותר. התור לכרטיסים לא היה ארוך רק כמה דקות, היינו מעודדים, אך התור לעלייה לרכבל היה ארוך ולקח לנו כ45 דקות עד שעלינו לרכבל. הנוף משתנה לאורך העלייה כאשר למעלה הנוף הזכיר לנו את נופיה היפים של אוסטריה. האוויר צלול, ערפילי, צריך סווטשרט, המשכנו לעלות לכיוון התצפית שמאלה מהרכבל והתגלה לנו נוף מדהים של דשא ירוק, אנשים הולכים להם בנחת במעלה הגבעות, פסטורליה במיטבה. את הנוף למטה אי אפשר היה לראות בגלל הערפל, אך חווית הענן שבה היינו הייתה חזקה מאוד. היינו שם כשעתיים – שלוש. הילדים גם נהנו מהגלישה על הצמיגים. היו כאלה שבאו עם דאונים וניסו לדאות. אתר הרכבל אי אפשר היה לבקש פתיחה טובה יותר מזו לטיול !

הדרך חזרה למטה פחות צפופה, ואנחנו המשכנו לנו ליעד הבא- העיירה מלצ'סינה.

למטה כבר היה שמשי, 29 מעלות. מצאנו חנייה בקלות במרכז, בדיוק הסתיים השוק של יום שבת ולנו הייתה חנייה !

אהבנו מאוד את העיירה מלצ'סינה, תוססת, חנויות, בתים יפים. אכלנו גלידה ב LADOLCEVITA, מקום שהמומלץ ע"י הספר המצוין של שלומית יפת ביאליק. לאחר שמיצינו את העיר נסענו לכיוון הצימר ועצרנו בדרך בלאזיצה שהייתה גם קרובה למקום הלינה שלנו.

בדרך נתקלנו בפקקים הידועים של גארדה בעיקר באמצע אוגוסט, שלא לדבר על רוכבי האופנים שמאיטים עוד יותר את הקצב. כל ימי הטיול שלנו הדרך בין גארדה ללאזיצה הייתה עמוסה במכוניות אפשר להגיד פקוקה.

יום שבת בערב העיירה לאזיסה הייתה עמוסה בתיירים. עשינו סיבוב, אכלנו ארוחת ערב, היינו עייפים והגענו מחוסלים אל הדירה.

לאזיסה

יום 3 : צפון אגם גארדה – מפלי ורונה, אגם טאנו ולימונה

היום בתכנית צפון אגם גארדה. הג'. פי. אס. (כן, היו ימים לפני ה WASE, מי זוכר ? ) של האוטו לוקח אותנו דרך הכביש המהיר, נופים של גפנים, עצי זית שמתחלפים בנוף הררי וירוק, כפרים מצוירים ומבצרים ברקע. הגענו לריבה דל גארדה, לא עצרנו והמשכנו למפלי ורונה. היה מעונן ואף טפטף בחוץ, כך שהיה לנו אותו מזג אויר בתוך המפלים. יפה אך לא מדהים. המשכנו לאגם טנו. הדרך אליו יפייפיה, אחת הדרכים היפות שהיו לנו בטיול. מזג אויר מושלם כ- 22 מעלות ומטפטף.

הגענו לאגם טאנו ויורד גשם. התלבטנו מה לעשות, לבסוף את הפיקניק ערכנו באוטו ולאחר שהתבהר יצאנו, כמה דקות הליכה ואנחנו מול האגם.  

למים נכנס רק ילד אחד (שבדי?) ואנחנו נהנו מהנוף שמסביב. חזרנו באותה הדרך היפה. עצרנו בדרך לצלם. יפה עד מאוד !! המשכנו לכיוון העיירה לימונה.

העיירה לימונה

העיירה לימונה נמצאת בצידו הצפון מערבי של האגם. ליד האינפורמשיין נמצא החניון של העיירה. התמקמנו וירדנו לכיוון הנמל. סמטאות ציוריות ושוב אותן חנויות לתיירים, אך עם דגש על לימונים.

האווירה בה רגועה יותר מהעיירות שראינו יום קודם ופחות עמוסה.

הגענו לנמל והילדים רצו שייט. מראש התלבטתי אם לקחת סירה קטנה או מעבורת למלצ'סינה שתקצר את הדרך חזרה. הילדים הכריעו -סירת מנוע וכך היה ! הילדים היו מאושרים !

אכן כייף !! חזרנו מהשייט, מצאנו מקום לאכול. לא פשוט בין השעות 1400-1800, יש הרבה מסעדות שלא מגישות ארוחות וצריך לתכנן עם ילדים מראש או לחפש מסעדה שמגישה ארוחות בשעות אלו !

אהבנו את לימונה !

יום 4 -העיירות פסקריה, סרמיונה ובורגטו

בתכנון היום גארדה לנד או ונציה. עקב תחזית למזג אויר גשום ועקב זה שבעלי לא הרגיש טוב בערב הקודם, החלטנו לשנות תכניות ולצאת לכיוון סרמיונה בבוקר ואזור בורגטו בנחת.

בבוקר התעוררנו לערפל ועננות. יצאנו לכיוון סרמיונה ואז בדרך ראינו שבפסקריה יש יום שוק. החלטנו לעצור ולבדוק. כל אחד מצא משהו בשוק והמשכנו לכיוון סרמיונה. מזג אויר מושלם 22 מעלות.

רק בדרך ראיתי שהמבצר סגור בשני, אך היה כבר מאוחר מדי. החנינו בחניונים הצמודים לחומות לפי שעה.

סרמיונה הפתיע אותי לטובה. הניגוד בין החומות לים והבתים היפים שבתוכה הופך אותה למיוחדת. חשבתי שתהיה תיירותית מדי, אך היא בהחלט יפה ושווה ביקור!

כמובן שאכלנו כולנו גלידה,  ירדנו לכיוון חוף הים לאזור הברבורים.

נהנו מאוד. לאחר מכן המשכנו לבורגטו Borghetto שנמצאת דרום מזרחית לאגם.

הכפר ציורי ומקסים, גם מזג האוויר הסגרירי שעטף אותנו סייע לאווירה זו. אכלנו שם ארוחת ערב במסעדה על גדות הנחל  והמשכנו הביתה.

יום רגוע ויפה !

יום 5- גארדה- לנד : יום חג לילדים

מזג האוויר מתבהר ולמרות תחזית לגשמים בודדים אנחנו מתכננים על הגארדה-לנד.

לא הזמנו כרטיסים מראש, יכול להיות שיכולנו להוזיל. קמנו מוקדם והכנו את הילדים לגארדה-לנד. מראש ניסיתי שהילדים יתכננו לעצמם מה רוצים לעשות כדי להתמקד. התכנון היה להגיע ב-0915, לקנות כרטיסים ולהיכנס ישר כשפותחים ובכך להימנע מתורים. ב- 0915 לא היה תור בקופות קופות. אח"כ עמדנו כחצי שעה בתור עד שפתחו את שערי הכניסה. ב -1000 נפתחו השערים והתחילה ריצה של כולם למתקנים.

הבן רצה את ה"RAPTOR" ורץ אליו, אך הוא נפתח רק ב 11. לכן שניהם המשיכו בריצה ל"ממוטה" ואכן לא היו תורים. ישר נכנסו. את הרפטור עשו ללא תורים.

לאחר השעה 11 הפארק התמלא ואתו התארכו התורים. העננות הנחמדה של הבוקר התפזרה ויצאה השמש החמה של גארדה. אני עברתי מספסל לספסל מוצל במשך היום, בעוד הילדים רצים מאתר לאתר. בעלי הצטרף מהר מאוד לספסל איתי. היו מקומות שהילדים אכן חיכו. ורק מתקן אחד הם לא עשו בגלל התורים. מהשעה 1630 התורים התמעטו ואפשר היה להספיק יותר.

ב1745 נפרדנו לשלום מהפארק עייפים ומרוצים. אתר גארדהלנד

גארדה לנד כיכבה במקום הראשון אצל הילדים, אח"כ הסירה והרכבל.

יום 6 – ונציה !

בתכנון המקורי היה צריך להיות יום מנוחה בין הגארדה -לנד לונציה, אך לאור השינויים אחרי גארדה לנד חיכה לנו עוד יום עמוס- ונציה.

מאחר ואי אפשר להסתובב בונציה עם רכב ויש להחנותו, קראתי הרבה על עניין החניונים והספינות, יש אפשרות להחנות בתחנת רכבת מאסטרה ומשם לקחת סירת אוטובוס לעיר. שמענו שאם מגיעים לחניון פיאזה רומא שבונציה עצמה, עד 0845 יש מקום. החלטנו להמר ולהגיע לשם. קמנו מוקדם וב 0645 כבר היינו בדרכנו לוונציה. הגענו ב0845 לפיאצה רומא. תשאלנו אנשים איפה החניון וסימנו לנו על בניין צדדי חניון סן-מרקו. היה שם מקום !!. עלינו לקומה ה-8  כשכל החניון מלא ! רק למעלה נשארו מקומות ספורים. 30 יורו ליום חנייה. (יש לבדוק מחירים עדכניים) Piazzale Roma 467/F Venezia. היה שווה !

שמחים ומאושרים ירדנו למטה, שם חיכתה לנו עוד הפתעה. תיירים שעלו במעלית חזרה לרכב שלהם נתנו לנו את הכרטיס היומי שלהם לוואפורטו -האוטובוס הימי שעובר בין התעלות. מכיוון שנאלצו לנסוע מוקדם מהמתוכנן. זכינו בשני כרטיסים יומיים ליומיים  (עלות 40 יורו) !!קנינו עוד שתי נסיעות בודדות 7X2 יורו  לוואפורטו ואמרנו שנוסיף אם נרצה. התכנון : ללכת ברגל עד ככר סן-מרקו דרך גשר הריאלטו ולחזור בחזרה בוואפורטו שיהיה כייף לילדים ומנוחה לכולם.

בוונציה הייתי לפני שנים רבות כסטודנטית לארכיטקטורה והפעם חזרתי אליה עם המשפחה. איזה כייף !!

בשעה 0900 ונציה מקסימה, רק מתעוררת, ריקה ולא חם. התחלנו ללכת בסמטאות, עצרנו לקפה וקראסונים, בדרך כמובן נכנסנו לחנויות. לאט לאט העיר התמלאה, נהיה חם יותר והדרך נמשכת ונמשכת.

קשה לנווט בסמטאות וקשה לדעת אם השלטים שקיימים מובילים אותך בדרך המהירה. לככר סן מרקו הגענו רק ב1230 כשהילדים כבר עייפים. הבן הגדול כבר חסר סבלנות (לא התפעל בכלל מהארכיטקטורה סביבו…) ישבנו בכיכר על המדרגות, אכלנו את הכריכים וחיכינו שהרוחות יירגעו. לאחר גלידה ופיצה (הרוחות נרגעו…) המשכנו בדרכנו רק בשביל למצוא עוד כמה מזכרות (מקום מצוין !)

לקראת השעה 1500 הבנו שאנחנו לקראת מיצוי והחלטנו להגיע למסוף הסירות ליד ככר סן-מרקו. הילדים כבר לא רצו לנסוע לאיים והחלטנו לנסוע חזרה לחניון.

פינה בלב : לאדריכל אנריאה פלדיו שתכנן את הכנסייה סנט ג'ורג'ה מאג'ורה היושבת על האי. יצירותיו הן העילית של תקופת סוף הרנסנס והכנסייה הזאת הייתה חביבה עלי במיוחד במסע הסטודנטיאלי שלי אי שם לפני הרבה שנים.

הנסיעה עצמה לקחה כשעה, קו מס 1  שעושה סיבוב בגרנד קאנאל. חזרנו לחניון, הענקנו את כרטיסי הוופרטו שהיו טובים גם למחרת לזוג צעיר שירד במעלית וחזרנו לדירה לאחר שעתיים של נסיע חזרה. ונציה יפיפייה לפי דעתי ליום אחד לילדים היא מספקת. יום עמוס ומיוחד !!

יום 7- יום אחרון בגארדה : שחייה באגם, ורונה

לאחר יומיים מאוד אינטנסיבים החלטנו מראש שהיום הזה יהיה רגוע יותר, הילדים גם ביקשו אגם ושחייה. לכן התכנון נשאר פתוח וזרמנו. רצינו ללכת לראות את חוף האגם שקרוב אלינו למקום הלינה שהסתבר כחוף נחמד מוסדר לחניון קמפינג ליד.  נכנסנו לאגם והיה כייף. כשחזרנו לדירה כבר היה מאוחר מכדי להתחיל לנסוע לגארדה העיר והילדים העדיפו להיות בבריכה של הצימר וכך היה. אחה"צ החלטנו לנסוע לוורונה .

ורונה היא יותר עיר מהעיירות שסביב האגם משהו בבניינים בחנויות יותר אורבני. החנינו בחניון ARENA והתקדמנו לכיוון המרכז ההיסטורי. לארנה עצמה לא יכלונו להיכנס מכיוון שהיו שם הכנות לאופרה (אאידה ) שהייתה מאוחר יותר באותו הערב. הבן שוב נהיה רעב וכמנהגנו הלכנו לחפש גלידה ואח"כ ארוחת ערב (בסדר הזה). בין הגלידה לארוחת הערב גם הצלחנו לעבור דרך רחוב החנויות היפה, וגם עברנו במרפסת של יוליה. הצטלמנו כמו כולם והמשכנו לכיכר המרכזית, שם גם אכלנו .

בדרך חזרה כבר ראינו את הבאים לאופרה. אוירה חגיגית. גם סוג של חוויה.

תם שבוע בגארדה. מחר אנו עוזבים ונוסעים לאגם מאג'ורה ואני מחכה בהתרגשות לבאות !!

לסיכום גארדה : אני הכי ניהנתי משני הימים הראשונים : מונטה באלדו, מלצ'סינה ונסיעה לצפון האגם, אגם טאנו, המפלים ולימונה. ונציה הייתה נסיעה כמו מחוץ לזמן -משהו אחר.

העיירות שהכי אהבתי: מלצ'סינה, סרמיונה ולימונה. היה גם כייף לחזור לונציה.

הילדים נהנו מאוד כמובן מגארדה לנד, הרכבל, המזכרות בעיירות עם הגלידה.

חלק ב'-אגם מאג'ורה

יום 8 לטיול

בבוקר אנחנו יוצאים לכיוון אגם מאג'ורה, נסיעה של כשעתיים וחצי. אחרי מילאנו משתנה הנוף ונהיה מיוער יותר, ירוק יותר והררי יותר. 

אנחנו לנים בעיירה באוונו Baveno במלון HOTEL AZALEA.  מלון קטן 3 כוכבים. לקחנו חדר משפחה לכולנו. יושב במרכז, בחלק העתיק ליד כנסייה ציורית עם פעמון שמזכיר לנו מה השעה מדי פעם, 5 דקות מהטיילת ורציף הסירות לאיים.

המיקום מעולה כולל ארוחת בוקר, בריכה קטנה שהילדים אהבו מאוד. קיבלנו חדר אחד גדול לארבעתנו עם מרפסת שממנה יש זווית ראייה לאגם. יש גם חנייה למלון. מאוד אדיבים ונחמדים.

התכנון באזור זה לישון 3 לילות כאשר יש לנו 2 ימים מלאים, חצי יום הגעה ויום שלם של טיול ביום האחרון, מאחר והטיסה יוצאת ממילאנו ב2245. סה"כ 3.5 ימים.

קיבלנו חדרים. התחלנו לפרוק ואז האצתי בכולם לצאת על מנת להספיק את הקרוניות במגלשת הרים בהר-מוטארונה פתוח עד 1700 והתכנון להגיע גם לאגם אורטה ואורטה סאן גוליאנו.

הר מוטארונה Mottarone

מבאוונו להר מוארונה מראה הGPS כ40 דקות, בזמן שהיינו הרכבל לא עבד ועשינו את הדרך עם הרכב. בשנת 2021 היתה תאונה קשה ברכבל זה בה נהרגו גם ישראלים. מאז הרכבל סגור. התחלנו לעלות בהר והדרך נעשתה תלולה ומפותלת. נרשמו מבטים מצד בעלי שנהג (לאן אנחנו בדיוק נוסעים ??) במעלה ההר הדרך גם הופכת למיוערת ויפה. אני מתמוגגת. פנינו מועדות לALPYLANDAL – מגלשת הרים  שאורכה 750 מ'.  לבסוף אנו מגיעים למעלה יש בית קפה נחמד וממנו עולים למעלה הפסגה ושם המגלשה. הבן לוקח קרונית לבד ובעלי ובתי מתחלקים. אני נהנית מהנוף ומצלמת.

ברגע שעולים על הקרונית כולם מאושרים. כמובן שהילדים רצו שוב ושוב והם המשיכו לבד עוד כמה פעמים.    איזה אושר !!

הראות לא היתה מעולה אבל בכל זאת אפשר היה לראות את האגם מאג'ורה ואת אגם אורטה מהצד השני .הנוף מקסים !!

ירדנו לשתות קפה.  השעה כבר היתה 1700 החלטנו לרדת לבאוונו בנחת, להסתובב בטיילת ולאכול . אתר ALPYLANDAL

יום 9- יום שוויץ – חבל טיצינו : עמק ורסאצקה וקצת מהצנטוואלי

על הר המוטארונה גיליתי לבתי סוד : מחר הפתעה נוסעים לשוויץ !! כמה חיכיתי ליום הזה בטיול !!

התכנון : לנסוע לעיר לוקארנוLocarno-בחלק הצפוני השוויצרי של האגם הוא חבל טיצינו (דרום שוויץ) לעשות את עמק ורסאצקה Val Verzasca וארונה ולמחרת לנסוע שוב ולעשות את עמק הצנטוואלי או ברכבת או ברכב. במציאות שינויים …

יצאנו אחרי 900 לכיוון לוקארנו, מראה שעה וחצי, נוסעים לאורך האגם צפונה. איזה יופי ! בתים שיושבים ממש על הכביש עם נוף לאגם הכל ירוק ומקסים, חולפים על פני ורבניה Verbania, וגם שתי עיירות חמודות קנרו ריביירה Cannero Riviera וקאנוביו Cannobio . מבטיחים לעצמנו לשוב בחזרה לאחת מהן. עוברים את הגבול לשוויץ-  כ מ ה  פ ש ו ט !! (הפחדנו את הילדים שאם השוטרים בשוויץ יתפסו אותם משחקים בנייד הטלפונים יוחרמו….) סופסוף הם מסתכלים על הנוף !!

בלוקארנו כיוונו לTENERO נסיעה לא ארוכה, בדרך הראשית מצאנו את האינפורמיישן ברחוב צדדי. קיבלנו הסברים ומפות ואנחנו נוסעים לכיוון עמק ורסאצקה. עוד חומר על המקום באתר התחנה הראשונה –סכר ורסאצקה !

רואים כבר את הסכר מרחוק, לא עצרנו בתחנה-חנות, חשבתי שזה אינפורמיישן נוסף וכך פספסנו את הכניסה לסכר..) אל דאגה ראינו אותו עם קופצי הבאנגי' בדרך חזרה.

הדרך משונה עם הרבה מנהרות, כבר חשבנו שפספסנו כבר גם כאן ..אך הרגיעו אותנו שזו הדרך .כיוונו ל  Lavertezzo. עוצרים לראות את המאגר, ולאחר מכן גם את הנהר. לאורך הדרך יש מקומות חנייה בתשלום , אפשר לשלם גם ביורו.

איזה צבע לנהר תורכיז -תכלת !!

אנחנו נוסעים לאט ונרגשים מהנוף. גם הבנייה שונה -הבתים מאבן עתיקה אפורה עם גגות אפורים -מדהים  !! עוצרים בשולי הדרך לצלם שוב. מגיעים לחנייה, זהו הגענו לגשר המפורסם !!  PONTE DEI SALTI .מרחוק רואים שיש הרבה ששוכבים להם על הסלעים וכאלה שקופצים גם מהגשר. לוקחים אתנו את בגדי הים והילדים מחליפים, רוצים להיכנס גם למים.

המקום מהמם ! צבע המים, הסלעים, ההרים הירוק מסביב והמבנים. אין סוף תמונות! אנחנו מבלים כשעה ומשהו במקום, צופים בקופצים, משכשכים את הרגלים (המים קפואים ) ונהנים מהיופי הזה !!

אנחנו ממשיכים, עוברים בדרך מפלים, כפרים ציוריים וממשיכים עד לכפר העליון  SONOGNO זהו הכפר בו מסתיימת הדרך, כפר ללא מכוניות. צריך להחנות וללכת. כפר ציורי ויפה. לאחר סיבוב מקיף יורדים חזרה לכיוון הסכר.

הפעם לא נפספס. בשעה שהגענו לסכר יש מלא אנשים וקופצים. ראינו לפחות 3 קפיצות ,תענוג של כ-250 פרנק שוויצרי .

הסכר Verzasca Dam עצמו מרשים ביותר, 220 מ' גובה ונחשב לאחד הגבוהים בעולם והגבוה באירופה. ניתן ללכת לאורך הסכר ולהתפעם מעוצמת הנוף והעמק הנהדרים. מכאן אפשר לבצע את קפיצת בנג'י הגבוהה ביותר בעולם ממבנה: קפיצה מגובה 220 מטר. כך עשה פירס ברוסנן בסרט Golden Eye בסרט של ג'יימס בונד.

השעה מתקרבת לשלוש והחלטנו שננסה היום לעשות גם את עמק הצנטוואלי. ישנם שתי אפשרויות לעשות אותו :

1. רכבת שמטרתה העיקרית היא טיול, והיא בנויה במיוחד עם חלונות גדולים כך שניתן להשקיף לנוף. הרכבת יוצאת מלוקארנו בשוויץ, בצפון אגם מג'ורה, וחוצה את הגבול לתוך איטליה עד לעיירה Domodossola. תוואי הרכבת עובר בין הרים גבוהים, ולאורך חלקים גדולים, ישנו נהר העובר במקביל לתוואי המסילה. אפשר לנסוע עד העיירה Santa Maria Maggiore נסיעה האורכת כשעה בכל כיוון. עוד מידע : Centovalli Railway.

2. לנסוע ברכב. אנחנו בחרנו לנסוע ברכב כדי לחסוך זמנים של כניסה ללוקארנו. ה-GPS  מראה חצי שעה ל INTRAGNA. הנוף משתנה שוב, ממשיכים לכיוון מעלה ההר עד שמגיעים לחנייה של העיירה העתיקה. בשלב הזה הבן כבר רעב. כן שוב פספסנו את זמני הארוחות השעה כבר ארבע. מסתובבים בעיירה העתיקה הזאת ומחפשים מסעדה, הכל סגור. לא מגישים עד השעה 1800. אפילו בדיוק נסגר הסופר ב1700-יום שבת. ולא נשארו לנו כריכים….

INTRAGNA
מסילת הרכבת של הצנטרוולי

מה עושים ? האם ממשיכים לכיוון הכפר הבא VERDASIO. הGPS  מראה כמה דקות ואנחנו בכל זאת ממשיכים. מגיעים לדרך לא סלולה ללא מוצא אחרת .הGPS השתגע. האמת הגענו לתחנת הרכבת של הצנטוואלי. בשלב הזה אנחנו כבר עייפים, חם נורא והילדים מותשים. החלטת הרוב (אני לא ביניהם) היא לרדת מהעניין ולחתוך חזרה. אני עצובה שלא אראה את המשך הדרך. אנחנו בדרך חזרה לבאוונו.

עוברים את הגבול חזרה לאיטליה ועוצרים באחת העיירות החמודות שראינו בבוקר –קאנביו Cannobio. לאורך האגם יש חוף עם משחקים לילדים וטיילת יפה. מחפשים מקום לאכול. אני עדין עצובה על שלא המשכנו בצנטוואלי…

קאנוביו חמודה, תוססת, גם שבת בערב וכולם יוצאים לבלות ! אוירה נהדרת. אח"כ עוד שעה של נסיעה עד באוונו.

Cannobio

איזה יום !! בהחלט שיא הטיול בשבילי !!!

יום 10 – שייט לאיים הבורמאים, העיירה סטרסה

קמנו ליום חדש נפעמים מהנופים שראינו אתמול והיום התכנון יום השייט לאיים הבורמאים, אחה"צ העיירה סטרסה.

בבוואנו יש שתי אפשרויות לקחת שייט : אחת מהמשרד המרכזי עם הספינות הגדולות והשנייה-חברה המפעילה סירות קטנות יותר. המחיר כמעט זהה. יש אפשרות לקחת סירות גם מסטרסה. הילדים בחרו בסירות הקטנות ואנחנו בחרנו שני איים מתוך השלוש: איזולה-בלה ואיי הדייגים ISOLA PESCATORI. שני האיים סמוכים אחד לשני.  איזולה מדרה רחוקה יותר וויתרנו עליה.

אתר האיים תוך 10 דקות כבר היינו באיזולה בלה !  קנינו כרטיסים לארמון, שוטטנו בו ויצאנו לגנים המרהיבים.      יפה יפה !

הנוף מסביב של ההרים, המים הכחולים והגנים המטופחים-יוצרים תמונה יפייפיה .

המשכנו לאי השני אי הדייגים שהוא ברובו חנויות, דוכנים ומסעדות.

חביב ביותר. והעיקר מצאנו מקום לצהריים ! .

נהננו מאוד וחזרנו למלון. את שעות הצהרים הילדים בילו בבריכה של המלון ואחה"צ יצאנו לסטרסה :

אהבנו את הטיילת שלה ואת שדרת המלונות המפוארים. הבן שלי מאוד התפעל מהמלונות הנ"ל, המשכנו לסמטאות ומצאנו את הגלידרייה K2 המצויינת. כבר לא היינו צריכים ארוחת ערב !

בדרך חזרה השווינו בין באוונו לסטרסה והגענו למסקנה שאחרי שבוע בגארדה התאים לנו מקום רגוע כמו באוונו . יש משהו קסום בשקט ובסמטאות שלה לעומת סטרסה שיותר עמוסה. גם כבר היינו רוויים מכל העיירות התוססות של גארדה. בדרך חזרה נכנסנו בטעות לסמטה צרה והאוטו נתקע ! לאחר כשעה הצלחנו לצאת אך האוטו נשרט והיינו מודאגים מאוד האם הביטוחים שעשינו בחברת השכרה יעזרו לנו. ( עזרו לנו !! ולא שילמנו תוספות ) זהו הערב האחרון שלנו בטיול וכך לא ציפינו לבלות כך בדאגה.

יום 11 יום אחרון אגם אורטהOrta San Giulio

התעוררנו ליום האחרון של הטיול, החלטנו לקחת את הבוקר ברגוע. הטיסה שלנו יוצאת ממילאנו ב2245.

לאחר ארוחת הבוקר הילדים בילו בבריכה. השלמנו את האריזות, נפרדנו מהמלון ויצאנו לדרכנו לאגם סן-אורטה. בדרך עברנו בסופר גדול לקנות גבינות ושוקולדים לארץ.

לאחר כ-40 דקות הגענו לאגם, רגוע שקט, החנינו באחד החניונים החיצוניים של העיירה והתקדמנו לעיר העתיקה שלה. הרבה פחות תיירים ממה שראינו עד כה בטיול שלנו.

העיירה נראית כלקוחה מהסרטים האיטלקיים ישן ועתיק, אך לא מוזנח -זה היופי בעיני של המקומות האלה. הטיח נראה כאילו נצבע במיוחד חצי מתקלף עבורנו.

הסתובבנו בעיירה, אכלנו את הפסטה האחרונה שלנו לטיול זה, עשינו סיבוב לאורך האגם ולקראת 1800 התחלנו את דרכנו לכיוון שדה התעופה מלפנזה.

זהו תם הטיול היפה שלנו, אך לצפון איטליה בטוח עוד נחזור !!

עוד טיולים שעשינו באיטליה :

מילאנו- רומא ROAD TRIP ITALY– טוסקנה וצינקווה טרה- 2022

רומא הנהדרת -טיול אם ובת – 2022

אהבתם ?

אפשר להירשם ולקבל עדכונים על פוסטים חדשים

אפשר לעקוב אחרי פוסטים בפייסבוק ובאינסטגרם :

פוסטים אחרונים :

2 תגובות בנושא “בלה איטליה -טיול משפחתי בצפון איטליה, האגמים גארדה ומאג'ורה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: